А Ви знали, що більшість сонцезахисних засобів на нашому ринку ШКІДЛИВІШІ за УФ-промені!

А Ви знали, що більшість сонцезахисних засобів на нашому ринку ШКІДЛИВІШІ за УФ-промені!

Поки Ви всі не повикидали свої сонцезахисти у смітники, хочу сказати, що УФ-випромінювання є одним з найбільш шкідливих факторів навколишнього середовища, яке впливає на нас! І це 100% той самий "злочинець", який викликає РАК шкіри! Я проти засмаги, а солярії я вважаю "чистим злом"! Так, я теж раніше засмагала і досить багато і відвідувала часто солярій, але потім я побачила це все з іншого боку - з боку дерматоскопа. І в одну секунду впали рожеві окуляри, що це далеко і що це ніколи тебе не торкнеться. І кожен раз, коли в нашій клініці діагностують меланому - хочеться бігти і кричати на весь свій, що використання солярію і шалені загари сьогодні (у вік 100% проінформованості) - це схоже на суїцид! Так, можна відмовитись від засмаги, а можна її контролювати. Тому сонцезахисний засіб був та залишається ефективним засобом захисту від сонця.  

Тепер, коли ми всі зрозуміли (я дуже в це вірю), що сонцезахист нам потрібний, будемо розбиратись який саме.)

Що взагалі таке СОНЦЕЗАХИСТ?

Це будь-який крем, флюїд, лосьйон і т.д., який містить один, або декілька сполук, що відбивають, поглинають, або розкладають УФ-випромінювання.  

Всі вони поділяються на 2 види, в залежності від компонентів: з фізичними факторами захисту та з хімічними факторами захисту. Яка між ними різниця. Фізичні фактори захисту, такі як оксид цинка (ZnO) та діоксид титану (TiO2), відбивають промені. Вони, на сьогоднішній день, є найбільш безпечними та ефективними факторами захисту. Ці два компоненти мають один недолік - вони, через свою фізичну природу залишають білі сліди на шкірі (білий наліт). Тому я рекомендую тут не економити на сонцезахисті. Достойні виробники навчились цього уникати. Шляхом більшого подрібнення діючих речовин, додавання різних тонів та хімічних компонентів. Це не стосується дитячих засобів, тут всі пішли іншим шляхом- не женуться за покращенням естетичних властивостей крему, а навпаки - додали до крему пудру білу, щоб мама чітко бачила - де вона намазала крем, а де ні; або, де він стерся, а де ні. Це я просто чую від мамочок, - такий дорогий крем купила, а він дитині нормально не втирається!)))

А також популярним стало додавання різних антиоксидантів та зволожуючих засобів до сонцезахисту. Нічого не маю проти, але треба пам'ятати, що саме цей засіб Ви будете поєднувати зі всіма своїми засобами денними. Я вже розповідала про несумісність деяких компонентів. Тому, якщо у Вас нема можливдсті пару кремів сонцезахисту взяти, Ви повинні обрати один - універсальний без добавок. Тут як з ліфчиком: якщо Вам потрібен ліфчик універсальний під всі плаття- Ви візьмете тілесний і самий простий.) 

Рекомендую запам'ятати ці два компоненти ксид цинка (ZnO) та діоксид титану (TiO2) та завжди шукати їх на упаковках. Не будемо ставити хрест також і на хімічних факторах захисту.

Це такі компоненти. як avobenzone, oxybenzone, para-amino benzoic acid (PABA), octyl salicylate, octinoxate і т.д. Хімічний захист працює на шкірі по принципу громовідводу.) Вони виглядають більш привабливими для небезпечних випромінювань, тому приймають весь удар на себе. Вони, на відміну від фізичних факторів захисту, гарно лягають на шкіру. І все ніби так добре, АЛЕ. Пам'ятаєте про написи на упаковках: поновлювати кожні 2 години. Це не тільки факт неактивності препарату. Це ще окислення компонентів та перетворення їх на вільні радикали, які ще більше шкідливі для нашого здоров'я, ніж УФ-випромінювання. Звісно, якщо Ви будете змивати крем кожні 2 години, або Ви виходите на годинку в місто - то ніяких питань. Дорогі бренди взагалі пішли далі - додають антиоксиданти. А вони що роблять з вільними радикалами, правильно - боряться. Але моє особисте ставлення до цього - Ні. Обирайте фізичний фактор захисту і морочте собі голову!)

Що потрібно шукати і уникати на етикетках сонцезахисту?

Все просто - в діючих речовинах ці компоненти - оксид цинка (ZnO) та діоксид титану (TiO2). Це нам потрібно. Також нам потрібно, щоб на це був крем з широким спектром захисту та з SPF мінімум 30. Це нам дає 97% захисту.

Якщо Ви все-таки зупинились на хімічних сонцезахистах, тоді поморочимось!) В Україні, як я недавно вияснила, допускаються навіть хімічні фільтри, які заборонені FDA (найсуворіший орган сертифікациї безпечності продуктів США і я майже впевнена - у світі). Я досі не розумію чому ми перевіряємо за ними препарати, апарати, косметику. Треба на цьому в Україні економити. Приймати дозвіл FDA - за допуск на наш ринок також!)

 Добре, не будемо про державу, в нас тут набагато важливіша тема! Просто пропоную трохи фільтрувати після держави кожному окремо засоби, якими нам користуватись. 

У наших кремах можна зустріти такі засоби (заборонені FDA): Bisoctrizole Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Він дуже поширений і зустрічається у досить популярних косметологічних компаній, які розраховані на широкі маси.( Я не дуже маю бажання його називати. 

Подивимось, що нам ще пропонує ринок.

Отже, щоб зробити випадкову вибірку, я просто введу в Google: сонцезахист купити україна!

Сонцезахисні креми

Тепер переглянемо декілька з них з різних цінових категорій. Почнемо з першого - Біокон. Бюджетна марка. 

Біокон, крем сонцезахисний 

Виробник: Україна

Не розглядаючи складу, можна побачити, що у кремі недотриманий склад. UVB - це позначення, що вказує на поглинання коротких променів. UVA - захист від довгих променів. Їх пропорція має рівно складати 1/3. Якщо пропорція дотримана - UVA ставлять у кружок. Тому склад цього крему ми не будемо дивитись.)

У нашу вибірку потрапило багато засобів аптечних марок La Roche-Posey та Vichy. Так як мені ці засоби дуже добре знайомі, ми просто пробіжимося по асортименту у моїй ванні.)

 sunscreen

Це невелика частина з того, що я коли-небуть пробувала від сонця. Для дитини я люблю брати засоби La Roshey-Posey, особливо - Anthelios Дермо-педіатрікс SPF50+. Там, в якості сонцезахисту діоксид титану плюс багато (хоч у низькій концентрації) різних хімічних факторів захисту. Тому уважно, можлива алергія, тому обов'язково протестуйте на тильній стороні руки.

Всі інші засоби на цьому фото з хіміними факторами захисту. Я їх використовую дуже рідко і коли не знаходжусь цілий день на вілкритому сонці. 

Повернемося до нашого фото з вибіркою. Щоб не розбирати кожен окремо засіб, всі їх я прекрасно знаю і багато з них дивилась склад. Плюс, ми вже зрозуміли, що вони всі приблизно однакові. Я хочу виділити тільки найкразщі і зупинитись на них.

Так, як основна маса сонцезахистів - це хімічні фактори захисту, а ми всі вже переконалися, що нам потрібні фізичні, або хоча б , частково фізичні. Тому і виділяти ми будемо їх. 

Засоби з частковим складом фізичних та хімічних факторів захисту:

Daclare SPF50.

Крім сонцезахисних факторів, тут також присутні вітамін Е (як антиоксидант) та пантенол (від пошкодження шкіри).

Chicco Crema Solare дитячий

Містить також токоферол (вітамін Е) від вільних радикалів

Shieseido Expert Sun Aging Protection Cream Plus SPF 50+

Містить одну з найкращих комбінацій фізичного і хімічного сонцезахисту, які підсилюють один одного та покращують результат. Один мінус - дуже важка текстура крему, тому для літа він важкий.

Засоби, що містять тільки фізичні фактори захисту:

Avene spf50

Дуже хороша ціна! Але, ми пам'ятаємо на чому саме економлять фірми, виготовляючи дешевші сонцезахисти з фізичними фільтрами. Можливий білий наліт.

І все, всі інші засоби, з усього цього величезного списку, або комбіновані, або фізичні фактори захисту мають.

Як виглядає мій ідеальний сонцезахист?

Ідеальний сонцезахист

Це мої улюблені продукти на сьогодні. Obagi з вітаміном С. Повністю хімічний склад, але хороший склад. Якщо я цілий день в машині, або в клініці, мене не давить жаба, що я захищаюсь від невидимих УФ-променів.)  Я спокійна, що я підстрахувалась від сонця і на протязі дня я доглядаю за шкірою 10% вітаміном С (любимим).

На кожен день я використовую A2Z DMK Limited. Це мій і денний крем, і тональний крем, і ще й - сонцезахист! У його склад входить 10% чистого фізичного захисту - ZnO. Плюс ніякого білого залишку на шкірі, через тональні коректори. Дівчата, це любов!)

 

A2Z DMK Limited

І, якщо я просто засмагаю, чи на природі і тональний засіб - це зайве. Тоді прекрасний, універсальний засіб з повністю фізичними фільтрами: DMK Transdermal Sunblock

Sunscreen dmk

Крем підходить до любого денного догляду, він не залишає розводів на шкірі та білих плям. Нічого зайвого - просто хороший захист від сонця.)

Eclipse

А так має виглядати Ваш ідеальний сонцезахист! Ідеальна комбінація фізичних факторів захисту від УФ-випромінювання! Крем іде у двох варіантах: з бежевим тоном та нейтральний. Дуже гарна текстура, матова основа. І нічого зайвого!

Дякую всім хто читає цей блог! Я стараюсь!)

Любіть себе та свою шкіру і захищайте її від сонця!

З любов'ю, 

Ліза Куртяк, ХО ХО

Leave a reply